Sipariş ve Teslimat

1.www.bitkiseltip.com web sitesi üzerinden yapılan alışverişlerde sipariş tarihi gönderimde esas alınmamaktadır. Gönderimde esas olarak alınan zaman, kredikartı ile yapılan alışverişlerde 24 saat içinde,  EFT veya banka havalesi ile  yapılan alışverişlerde ise, ilgili dekont veya ödemelerle ilgili diğer bilgilerin bize ulaştırdığı zamandan itibaren 24 saat içinde kargolama başlar.

2.www.bitkiseltip.com web sitesinden yaptığınız tüm alışverişler, yasaların gerektirdiği şekilde fatura eşliğinde teslim edilmektedir. Alışverişlerinizde ödeme aşamasında size bildirilen fiyatlara KDV dahildir. Tüm ürünlerde KDV oranı %8'dir.

3. Sistem veya dizgi hatalarından kaynaklanan hatalarından www.bitkiseltip.com sorumlu değildir.

4.www.bitkiseltip.com web sitesinde satılan ürünlere yasalarca belirlenmiş olan reşit olma yaş sınırının altında olan (18 yaşın altındaki) müşterilerimiz alış veriş yapamaz.

5. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen olayların, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin veya her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen veya tamamen yerine getirmelerini veya bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran hallerin oluşması, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim tesislerinde önemli derecede arıza…) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

6.www.bitkiseltip.com web sitesinde satışta bulunan ürünlerin bir kısmı günlük güncellemelere rağmen elde olmayan sebeplerden dolayı tükenmiş olabilir ve bu ürünlerin gönderim süresi uzayabilir. Bu durumda müşteri telefon veya e-mail yolu ile bilgilendirilir. Müşterinin talebine göre sipariş değiştirilebilir, gönderim beklenebilir veya sipariş iptal edilebilir. Siparişin iptali durumunda ödeme, banka havalesi ile yapılmışsa müşterinin belirttiği bir banka hesabına geri havale edilir. Ödeme Kredikartına ise, kredi kartına geri ödeme yapılır.

7. Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda, bu durumu sitemizde bulunan e mail adresine yazarak www.bitkiseltip.com ‘ a bildiriniz. Kargo Şirketi tarafımızdan veya müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini tam olarak yaptığı kabul edilir. Bu yüzden: Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak sitede bildirilen fax yolu ile tarafımıza bildirilmelidir. www.bitkiseltip.com sipariş ile hasarlı veya hatalı ürünü iade aldıktan sonra , ilgili çalışmalara başlayarak, en kısa zamanda teslimatın yeniden tekrarlanmasını sağlayacaktır.

8. Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı sitemizde belirtilen anlaşmalı kargo firması aracılığı ile yapılmaktadır.

9. Yanlış sipariş verip satın aldığınız ürünleri, tahrip etmeden, paketini bozmadan, açmadan ve kullanmadan ,teslim tarihinden itibaren 7 (yedi) günlük süre içinde iade edebilir ve yeni bir ürün satın alabilirsiniz.

10. Web sitesinden (www.bitkiseltip.com) ‘den alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.

11.Alıcı 4822 sayılı TÜKETİCİ YASASI uyarınca alışveriş yaptığını kabul eder. http://www.tuketicihaklari.org.tr